Close
SEKPRO - Stélky a nano roušky
SEKPRO - Stélky a nano roušky
SEKPRO - Stélky a nano roušky
SEKPRO - Stélky a nano roušky

O nanoAg ®

nanoAG ®

Nová generace antibakteriálních výrobků s nanočásticemi stříbra pro maximální pohodu.

Trojí efekt pro maximální pohodlí

Certifikované účinky trojího efektu získáte jen u značky nanoAg ®

Antibakteriální efekt:

Stříbro je účinné a bezpečné antibiotikum. Částice stříbra o velikosti desítek nanometrů ovlivňují metabolismus buněčného systému bakterií, potlačují jejich dýchání a tím i přežívání. Výrobek tím získává antiseptické a dezodorační (protizápachové) účinky vyplívající z potlačení růstu bakterií a plísní. Certifikace probíhala na velmi odolných kmenech bakteriích Staphylococcus aureus a Klebsiella pneumoniae. Antibakteriální účinek je trvalý a nelze ho odstranit praním. Nanočástice jsou totiž rozmíchány v polyesterové hmotě ještě před výrobou vláken. Vzniká tak chemická vazba nanočástic stříbra na textilní (mikopolyesterové) vlákno. Uživatel ocení možnosti užití výrobku jako prevenci proti zápachu textilu, její antibakteriální a antimykózní účinky. Na lidskou buňku nemají nanočástice stříbra žádný negativní účinek. Výrobky jsou příjemné na omak a vhodné i pro alergiky.

Fresh efekt:

Polyesterové vlákno o průměru několika mikrometrů je při výrobě vytlačováno tryskou se speciálním průřezem. Vyrobené polyesterové mikrovlákno má na povrchu podélné drážky. Pomocí těchto drážek dochází k odvádění vlhkosti od pokožky na povrch výrobku, kde se vlhkost odpařuje.

Uv efekt:

Uv záření neblaze působí na pokožku a přenáší teplo. Povrchová úprava příze UV filtrem „full dull“ (hluboký mat) snižuje teplotu pod povrchem látky a zabraňuje nežádoucímu prostupu záření k pokožce. Tato povrchová úprava příze je trvalá a nelze ji odstranit praním. Kvalita účinku byla ověřena certifikací. Výrobky dosáhly nejvyšší kvality Grade AAAAA. Naměřená hodnota UPF (ultraviolet protective faktor) textilie byla 45-55.

Nanotechnologie je novinkou na světovém trhu.

Výrobky s trojím efektem jsou špičkou kvality a jsou vyráběny a prodávány pod ochrannou známkou nanoAg ®.

 

Protokol o zkouškách
Protokol o zkouškách
Protokol o zkoušce
Protokol o zkoušce
Osvědčení
Osvědčení